classic car furnituresMARKA TESCİLİ / 


En değerli mülkünüz: Marka...
Elbette eğer tescillenmişse.


 
Günümüzde şirketlerin gücü sahip oldukları maddi varlıklardan çok markalarının değeriyle ölçülmekte. Gerek prestij gerek maddi getirisi yüksek markaların korunması, korunması için de öncelikle sahibi adına tesciledilmesi,art niyetli girişimlerin önlenmesi gerekir.
 
Geleneksel ticaret modellerinin dışında e-ticaret siteleri için de site isimlerinin marka tescili ile korunması önemlidir. Çünkü kötü niyetli kişiler e-ticaret sitenizin ismini farklı domainler ile alarak size karşı kullanabilirler. Ayrıca site isminiz için kendi adlarına marka tescil başvurusunda da bulunabilir, size dava açıp tazminat dahi talep edebilirler. Tüm bu risklerin önüne geçebilmek için e-ticaret sitenizin ismini marka tesciliyle korumalısınız.

Filnet Maya marka Patent, Marka Tescili başta olmak üzere, sizi dünya çapındaki tehlikelerden koruyacak tüm süreçlerde işlemlerinizde yanınızdadır. Başvuru işlemlerinden hukuki süreç yönetimine, marka araştırma ve analizlerinden markaların ticari değere dönüştürülmesine kadar geçen her aşamada markalarınızın takip ve korunmasında size tam bir hizmet zenginliği sunmaktadır.

Alanında Türkiye lideri ve dünyada açıklanan TOP 100 Marka Müracaatları istatistiklerine göre Uluslararası Madrid Marka Müracaatlarında son 3 yılın dünya ikincisi olan Destek Patent, ulusal ve uluslararası arenada titizlikle gerçekleştirdiği tescil başvurularıyla, bugün sektörde en düşük ret oranına sahip firmadır.
 
Temel marka tescilinin yanısıra diğer marka türleri için tescil hizmetlerimiz:


Marka Tescili Sorgulama Konusunda Detaylı Bilgiler

Marka Tescili Sorgulama , tescili talep edilecek olan markayı, Türkiye genelinde tescilli tüm markalar ile tescil edilmek üzere yayınlanmış markalar arasında yapılan sorgulama ile müracaat öncesi alınan tedbirdi. Marka Tescili Sorgulama işleminin mutlaka markalı ürün ya da hizmetin kullanıma başlanmadan önce yapılması gerekir. Bu nedenle, ürünlerde veya sunulan hizmetlerde kullanılan markanın belirli bir aşama kat ettikten sonra karşılaşacağı risklerin ortadan kaldırılması için muhakkak tescil öncesi Marka Tescili Sorgulama yapılması gerekir. Marka Tescili Sorgulama  başvuru öncesi profesyonel bir marka ve onu bütünleyen logo ve benzeri kurumsal kimlik unsurlarını oluşturmak için firmalarca mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu hususta alanında uzman bir sınaî haklar vekilliği firması ile çalışılarak Marka Tescili Sorgulama sı yaptırılması sağlıklı olacaktır. Çünkü daha önceden tescilli olan bir markaya bilmeden başvuru yapılabilir ve kurumsal kimlik oluşturma emekleri tamimiyle boşa gidebilir. Markalaşma sürecinde bir marka ve patent vekillik firmasıyla çalışıldığında bu riskleri ortadan kaldırmak mümkün olacaktır. Vekil firma şirket adına markanın tescile uygunluğunu sorgulayacak, hem yurtiçi hem de yurtdışı için tescil başvurusunun olası risklerini belirleyecektir.

 
Marka Tescili Sorgulama  yaparak yurtdışı marka başvurularımızda, karşılaşabileceğiniz riskleri ortadan kaldırmaya her zaman özen göstermelisiniz. Markalar tescil ve koruma talep edilecek ülkelerde tescil başvurusu öncesi sorgulama yapmanız menfaatinize olacaktır. Tüm dünyada geçerli ve koruma sağlayan bir tescil sistemi bulunmamakla birlikte, Türkiye'nin yararlanabildiği 2 toplu tescil sistemi vardır: Topluluk Markası (CTM) ve Madrid Protokolü; Topluluk Markası, tek bir başvuru ile 27 Avrupa Birliği ülkesinde tescil imkânı sağlar. Madrid Protokolü çerçevesinde yapılan başvuru ile 2013 yılı itibariyle 92 üye ülkenin tamamı veya seçilen ülkeler için koruma sağlanabilir. Yurtdışı marka tescil işlemlerinde Marka Tescili Sorgulama yapıldıktan sonra “Toplu Tescil Sistemleri”nden birisi veya ülkesel olarak müracaat yapma işlemi tercih edilebilir. Türkiye olarak taraf olduğumuz Topluluk Markası ve Madrid Protokolü toplu tescil sistemlerinden Türk firmaları da yararlanabilmektedir. Toplu tescil sistemlerine taraf olmayan diğer ülkeler için ise tek tek ülkesel müracaat edilerek koruma tesis ettirmek mümkündür.
 
Marka Tescili Sorgulama  Maya  Patent web sitesinin Online Hizmet bölümünde yer alan Marka Araştırması bölümünden, tescil ettirmeyi düşündüğünüz bir markanın bugüne kadar yayınlanmış markalar arasında bir benzerinin olup olmadığını ve varsa hangi firmaya ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bölüm ücretsiz olup detaylı araştırma için kullanıcı kaydı yaparak bilgilere hak sahibi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Detaylı Marka Tescili Sorgulama sonuçlarının yorumlanması için ise uzmanlarımız daima size destek vermeye hazırdır. Nasıl ki, yurtiçi marka başvurularında Marka Tescili Sorgulama  tavsiye ediyorsak, yurtdışı marka başvurularınızda da yurtdışı Marka Tescili Sorgulama  yaptırmayı tavsiye ediyoruz. Markanızın yurtdışında da başvuru öncesinde sorgulanması için danışmanlarımızla iletişime geçmeniz size zaman ve maliyet avantajı kazandıracaktır.


 

 

FİL NET İNTERNET HİZMETLERİ REKLAM TURİZM SANAYİ.TİC.LTD.ŞTİ.
Adres : BAĞLICA MAHALLESİ GÖKÇEKENT SİTESİ NO:25 BAĞLICA-ANKARA
Tel : +90 312 231 56 70
Fax : +90 312 232 86 06
Email : haber@onlineankara.com

 

 

Tasarım FilNet. Her Hakkı saklıdır.2011